Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi uygulaması günümüzde oldukça yoğun talep gören bir işlemdir. Saç ekimi mevcut teknolojiler ile kelliğe tek çözüm olarak uygulanmaktadır. Ekim uygulaması hastanın ense bölgesinden alınan saç köklerinin kanallar açılarak kelliğin oluştuğu bölgelere ekilmesi işlemidir. Uzman ellerde doğru ve kaliteli bir ekim uygulaması sonrasında ekim yapılan bölge oldukça doğal bir görüntü oluşturmaktadır.Ekim işleminde doğal görünümü belirleyen en önemli faktörlerden biride yaptıran kişinin dökülme yaşamadan önceki görüntüsüne sadık kalacak şekilde bir ekim gerçekleştirmektir. Ekim işlemleri mutlaka hastane ortamında sterilizasyon ve hijyen şartlarına uygun şekilde yapılmalıdır.

Kimlere Uygulanabilir?

Saç ekimi işlemi kemoterapi uygulaması gören kişilere , saç kıran gibi saç derisine ilişkin rahatsızlıkları olan kişilere , saç dökülmesi henüz tamamlanmamış olan kişilere yapılamaz. Ekim işlemi yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka öncelikle bir doktor la görüşüp ekime uygun oldukları konusunda onay almaları gerekmektedir. Ekim işlemi oldukça hassas bir işlemdir ve işlem öncesi mutlaka planlama yapılmalıdır.

Hangi Teknikler Kullanılır?

Ekim işlemi yapılırken 2 farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu işlemde kullanılan yöntemler FUT ve FUE yöntemi olarak adlandırılmaktadır. Ekim işlemi yapılırken tercih edilen yöntem FUT yöntemi ise ; hastanın ense bölgesinden saçların bulunduğu dokunun cerrahi işlemle alınarak saçsız olan bölgeye dikilmesi işlemidir. Ekim işleminde günümüzde en çok kullanılan yöntem ise FUE yöntemi olarak adlandırılır. Bu yöntemle yapılacak saç ekimi işleminde ense ve kulak arkası bölgelerden saç kökleri belirli aralıklarla alınarak saçsız bölgede açılan kanallara hastanın kendi saçlarının yönlerine uygun şekilde yerleştirilir. Böylece ekim işlemi tamamlanmış olur. İyileşme süreci ve saç ekimi sonrası yapılacak olan işlemler hastaya tek tek anlatılarak süreç boyunca hasta takip edilir.

Ekim Süresi Ne Kadardır?

Ekim işlemi takribi olarak 6 ila 9 saat arasında sürmektedir. Bu sürer zarfında yapılan ekim işleminde takribi olarak 3000 ila 4500 kök ekimi yapılabilir. Saç ekimi yapılırken hastadan ne kadar kök alınabileceği yada bölgeye ne kadar ekim yapılabileceği hastanın ensesinde bulunan saç tellerinin yapısına göre değişir. Ekim işlemi sırasında alınan köklerin kalitesi de yapılan ekimi başarısı belirleyen faktörler arasındadır.

Yükleniyor...